BBB'er Leo Wenneger nieuwe landbouwgedeputeerde in Groningen
Provincie Groningen heeft een nieuw college van Gedeputeerde Staten geïnstalleerd. Leo Wenneger is namens BBB opvolger van Henk Emmens, die na het vallen van het college aangaf niet terug te keren als landbouwgedeputeerde.
Wenneger was sinds de provinciale verkiezingen van 2023 al lid van Provinciale Staten voor BBB en schuift nu door naar het provinciebestuur. Hij werkt bij de Rijksuniversiteit Groningen als governance officer. Ervaring als bestuurder heeft hij niet. Behalve landbouw, natuur en visserij heeft Wenneger onder meer ook kustontwikkeling en het toezicht op gemeentefinanciën in zijn portefeuille.
Karin Dekker (GroenLinks) is ook verantwoordelijk voor diverse thema's waar de landbouwsector mee te maken heeft. Zij heeft onder meer milieu, klimaatadaptatie en water in haar portefeuille. PvdA'er Pascal Roemers is verantwoordelijk voor ruimtelijke ordening. Ook zij zijn nieuw. Van het vorige college van Gedeputeerde Staten is alleen de partijloze Susan Top teruggekeerd. Gouke Moes (BBB) en Erik Jan Bennema (VVD) completeren het zeskoppige college.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER MY2026 (MOL) #777346
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 (ZIJ) #781622
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Donderdag18° / 8°45 %
-
Vrijdag19° / 11°85 %
-
Zaterdag20° / 13°45 %
















