China verbiedt import van vee uit angst voor dierziektes
China heeft de import van schapen, geiten, pluimvee en evenhoevigen uit Afrikaanse, Aziatische en Europese landen verboden. Dit vanwege uitbraken van veeziekten als schapenpokken, geitenpokken en mond-en-klauwzeer (MKZ).
Het verbod omvat zowel bewerkte als onbewerkte producten en volgt op een bericht van de Wereldgezondheidsorganisatie over uitbraken van dierziekten in verschillende landen. Dat melden diverse bronnen op basis van aankondigingen van de Chinese douanedienst.
Een importban door 's werelds grootste vleesimporteur heeft gevolgen voor vee en producten uit onder meer Ghana, Somalië, Qatar, Congo, Nigeria en Tanzania, Egypte, Bulgarije, Oost-Timor en Eritrea. China zegt ook dat het de import van schapen, geiten en aanverwante producten uit Palestina, Pakistan, Afghanistan, Nepal en Bangladesh heeft stopgezet vanwege uitbraken van schapenpokken en geitenpokken.
Het land heeft eveneens de import van evenhoevigen en aanverwante producten uit Duitsland geblokkeerd na een uitbraak van MKZ op 10 januari 2025.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (REU) #780589
Gebruikt, € 173.500
-

Pottinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.410
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag13° / 3°5 %
-
Dinsdag16° / 2°0 %
-
Woensdag19° / 4°0 %















