Bedrijven werken samen aan nieuwe ontwikkelingen voor teelt miscanthus
Dealin.Green en Carbon Grass hebben een samenwerking aangekondigd om de teelt en de toepassingen van miscanthus verder te ontwikkelen en op de markt te brengen.
In de aankondiging van de strategische samenwerking melden beide bedrijven dat een belangrijk doel is om de afzetmogelijkheden van miscanthus (ofwel olifantsgras) te vergroten en de teelt te stimuleren. De nieuwe ontwikkelingen betreffen onder meer uitgangsmateriaal en de aanplant in bestaand grasland. Voor nieuwe telers van miscanthus bieden Dealin.Green en Carbon Grass de mogelijkheid voor teeltbegeleiding.
Dealin.Green, met de vestiging in het Zuid-Hollandse Ridderkerk, ziet zichzelf als expert in de biobased keten. Het bedrijf brengt onder andere de miscanthus-hybride Athena op de markt. Deze hybride is in staat om 10 procent meer biomassa te produceren. Verder heeft Dealin.Green een eigen platform voor de gegarandeerde afzet van miscanthusproducten en is er ondersteuning voor telers om geld te verdienen aan carbon credits.
Het proces om miscanthus te planten in bestaand grasland is ontwikkeld door Carbon Grass. Hiervoor worden speciale machines gebruikt, waarbij het niet nodig is om het gras vooraf te scheuren. Het lijkt daarmee geschikt voor veehouders die miscanthus willen aanplanten. Carbon Grass is leverancier van uitgangsmateriaal en gevestigd in het Drentse Wapserveen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Woensdag23° / 13°0 %
-
Donderdag24° / 9°0 %
-
Vrijdag28° / 15°5 %

















