Turkije haalt vleesvee uit Zuid-Amerika in strijd tegen hoge vleesprijzen
Turkije wil op korte termijn vee importeren uit Brazilië en Uruguay, in een poging te zorgen dat de prijzen voor rood vlees niet verder de pan uit rijzen. Door vee te importeren zijn de Turken er zeker van dat de dieren worden geslacht volgens de islamitische wetten.

Dat stelde minister Recep Tayyip Erdogan woensdag in het presidentiële vliegtuig waarmee hij terugkeerde uit de G20-top in Rio de Janeiro, meldt Türkiye Today. Hier sprak hij met een aantal meereizende correspondenten.
Erdogan stelde dat de minister van Landbouw en Bosbouw, Ibrahim Yumakli, instructies heeft gegeven voor de, indien nodig, snelle import van vee uit Uruguay en Brazilië. 'Door vee te importeren willen we rood vlees toegankelijker maken tegen betere prijzen.'
Stijging 15 procent
De prijzen voor rood vlees zijn naar verluidt in november met wel 15 procent gestegen. Begin november lag de prijs van rundergehakt op 600 lira (16,50 euro) per kilo, inmiddels is deze gestegen naar 680 lira (18,70 euro). Lokaal geproduceerde stukken rundvlees stegen van 600 lira naar 700 lira, wat neerkomt op 19,25 euro.
De Turkse Meat and Milk Board kan niet verklaren waar die prijsstijging vandaan komt. Als de prijzen nog hoger worden, wordt overgegaan op import uit Zuid-Amerika. In het verleden werden hiervoor schepen ingezet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6120M trekker (REU) #775714
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #696315
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %