Weidevogelorganisaties Friesland willen verruiming predatiebeheer
De Bond Friese VogelWachten en BoerenNatuur Fryslân roepen de Europese, landelijke, provinciale en gemeentelijke politiek op om de mogelijkheden voor predatiebeheer (tijdelijk) te verruimen.
Aanleiding is het dramatisch slechte weidevogelseizoen in de afgelopen maanden. Minder dan de helft van de gruttojongen in Friesland werd in 2024 vliegvlug, blijkt uit het Jaarbericht 2024 dat zes verschillende organisaties gezamenlijk uitbrachten over het broedseizoen. De oorzaken zijn de hoge predatiedruk en weinig muizen.
In 2024 was de kuikenoverleving ronduit slecht met een gemiddelde in Friesland tussen de 40 en 50 procent. In 2023 en 2022 zat dit percentage tussen de 50 en 70 procent. In 2021 lag de kuikenoverleving boven de 70 procent. Uit de analyse van de gegevens blijkt dat er meer nesten en broedparen waren, maar dat het percentage nesten dat verloren is gegaan hoger is dan in voorgaande jaren.
'Met intensiever predatiebeheer kunnen we er op korte termijn voor zorgen dat er nog een lange termijn overblijft voor boeren en nazorgers om zich voor in te zetten. De weidevogels redden en behouden is noodzakelijk voor een provincie met een biodivers en levendig landschap', stellen de natuurorganisaties.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-

Case IH Trekhaak MXU/MAXXUM T6
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %
-
Donderdag14° / 8°45 %

















