Aviko: 80 procent aardappelen geoogst
Iets meer dan 80 procent van de aardappelen in Nederland was eind vorige week geoogst. Dat meldt aardappelverwerker Aviko in een wekelijkse update van de oogstwerkzaamheden.

De Nederlandse aardappeltelers zijn daarmee verder gevorderd met de oogst dan de collega's in de buurlanden. Toch zijn ook de Franse en Duitse telers al een eind gevorderd. In beide landen worden dit jaar aanzienlijk meer aardappelen geteeld, toch is al zo'n driekwart van de oogst daar binnen.
In het Verenigd Koninkrijk is inmiddels 70 procent van de aardappelen van het land, meldt Aviko. Daarmee hebben de Britten een behoorlijke slag geslagen in de afgelopen week, want uit het overzicht van de week ervoor bleek nog dat minder dan de helft was geoogst.
Door wisselvallig weer loopt de oogst in België wat verder achter. Ook ten opzichte van vorig jaar hebben de Belgen volgens Aviko nog een achterstand. Eind vorige week was 60 procent van de Belgische aardappelen van het land. Vorig jaar was dat in dezelfde week 70 procent.
Downloads
Vordering aardappeloogst AvikoBekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger HIT HT 11100 schudder (ETT) #693508
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6140M trekker (ZAN) #691707
Gebruikt, P.O.A.
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°60 %
-
Donderdag15° / 10°100 %