Zaaiuien stijgen licht in prijs
De telersprijzen van zowel gele als rode zaaiuien zijn deze week op de beurs in Goes licht gestegen. Tot en met begin vorige week zijn er behoorlijk wat uien gekocht. Daaronder enkele transacties van 15 euro per 100 kilo voor gele zaaiuien. Eén partij werd gekocht voor 16 euro per 100 kilo, maar dat is inclusief een vergoeding voor Planet Proof.
Naar schatting was begin deze week zo'n 75 procent van de uien van het land. De regen in de loop van maandag zette de oogst stil in afwachting op drogere omstandigheden. Hier en daar zijn er behoorlijk wat percelen waar de uien nog vast in de grond of op het zwad liggen. Elders zijn de uien grotendeels afgeleverd of in de schuur gereden.
De export loopt goed, maar het is nog niet wild. De laatst bekende cijfers zijn van week 36. In die week werd voor het eerst dit seizoen meer dan 30.000 ton geëxporteerd. De grootste hoeveelheid ging naar Senegal. Dat land heeft de grens inmiddels geopend voor importuien, zodat de aangevoerde uien ook daadwerkelijk het land in kunnen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6510
Gebruikt, € 24.500
-

Lely Splendimo 360M
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (STE) #692665
Gebruikt, € 4.080
Vacatures
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Donderdag27° / 16°5 %
-
Vrijdag25° / 16°5 %
-
Zaterdag21° / 15°5 %
















