Meer meetpunten nodig om effect stikstofdepositie op natuur te bepalen
Meer meetpunten en -gegevens zijn nodig om voor heel Nederland de kwaliteit van de natuur in kaart te brengen. Dat stelt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van metingen uit het meetnet Integrale Milieumonitoring en Milieu. Daaruit blijkt dat er nog steeds verzuring en vermesting plaatsvindt.
Het RIVM volgt sinds 2020 de effecten van luchtvervuilende stoffen in meerdere natuurgebieden in Nederland. De huidige meetpunten zijn verspreid over verschillende Natura 2000-gebieden, vooral in Drenthe, Friesland en Noord-Brabant. Op deze plekken blijkt dat er nog steeds verzuring en vermesting plaatsvindt. Voor een goed beeld van de kwaliteit van de natuur in heel Nederland zijn volgens het RIVM op meer plekken metingen nodig.
Verder zijn er ook gegevens nodig over welke planten in deze gebieden groeien en de ontwikkeling daarin. Daarnaast oordeelt het RIVM dat op een andere manier moet worden gemeten, zodat de metingen te vergelijken zijn met de Europese standaard. De meetpunten van de Integrale Milieumonitoring in Natuur liggen voor een deel in dezelfde natuurgebieden als het voormalige Trendmeetnet Verzuring.
Uit dit meetnet bleek dat de kwaliteit van het bovenste grondwater onder natuurgebieden in 2014 beter was dan in de jaren negentig van de vorige eeuw. Wel was er nog steeds sprake van verzuring en vermesting, al gingen deze processen langzamer dan ervoor. De hoeveelheid stikstof die op de bodem viel is gedaald, maar uit de metingen op deze locaties sinds 2020 blijkt dat de kritische depositiewaarde nog vaak wordt overschreden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 200cvx
2018, P.O.A.
-
Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
Valtra A114
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %