Eerste geval van blauwtong in Denemarken
Na Nederland, België, Duitsland en Frankrijk is nu ook voor het eerst blauwtong aangetroffen in Denemarken. Twee schapen zijn positief getest op een bedrijf in het zuidelijke Travsted, niet ver van de Duitse grens.

Eind vorige week werd een vermoeden van blauwtong vanaf het bedrijf gemeld bij de Deense veterinaire autorieiten. Eén van de 180 schapen was gestorven en vertoonde symptomen die op blauwtong leken. Het andere schaap vertoonde niet-specifieke ziektesymptomen. Naast schapen wordt op het bedrijf ook rundvee gehouden.
Het is voor het eerst in vijftien jaar dat in Denemarken blauwtong is aangetroffen. Het land verliest daarmee zijn blauwtongvrije status. Het virus verspreidt zich op dit moment snel in Noordwest-Europa. Vorige week werd het virus ook voor het eerst aangetroffen in Frankrijk. In Nederland neemt het aantal besmettingen op dit moment toe met ongeveer 70 procent per week en ook in België gaat het hard.
Ondanks de vaccinatiecampagne sterven ook veel schapen aan blauwtong. Waar vorig jaar ongeveer zeven op de tien schapen stierven aan de ziekte, is dat nu bij één op de tien het geval. Desondank sterven op dit moment 1.500 à 1.800 schapen per dag in Nederland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-
John Deere Tractor 6R 175 (WOL) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 2032R (SOM) #30306
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag21° / 14°70 %
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°25 %