Zuivelindustrie wint slag om nepboter
Voedingsbedrijf Upfield mag een plantaardige boter van zijn merk Blue Band niet op de markt brengen onder de naam Roombeter. Dat heeft de rechtbank in Utrecht dinsdag bepaald in een zaak die werd aangespannen door de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO).
Volgens de rechter handelt Upfield in strijd met Europese regelgeving. Die schrijft voor dat de benaming 'room' alleen mag worden gebruikt om zuivelproducten aan te duiden.
De NZO eiste een verbod op het gebruik van de productnaam Roombeter, omdat Upfield deze gebruikt voor een plantaardig product, geen zuivelproduct. Maar Upfield stelt dat met de naam, in combinatie met overige vermeldingen, niet wordt 'aangegeven, geïmpliceerd of gesuggereerd dat het een zuivelproduct betreft'. Zo valt op de verpakking te lezen dat het om een '100 procent plantaardig alternatief voor roomboter' gaat.
Verkoop staken
Maar de rechter gaat niet mee in het verhaal van Upfield. Hij beveelt het bedrijf de verkoop van de producten onder de naam Roombeter binnen drie maanden te staken 'en gestaakt te houden'.
Als Upfield de uitspraak niet naleeft, volgt een dwangsom van 5.000 euro voor iedere dag dat het product buiten de gestelde termijn op de markt is. Daarbij geldt een maximum van 250.000 euro.
Organisatie Foodwatch riep Roombeter vorig jaar nog uit tot meest misleidende product. De eerste e in de naam van Roombeter is namelijk zo ontworpen dat de letter precies lijkt op een o. Daarom weten consumenten niet of ze roomboter of een alternatief kopen, zo stelde Foodwatch destijds.
Blue Band laat weten dat nog 'alle details van het teleurstellende vonnis' worden bestudeerd, maar dat gehoor wordt gegeven aan de uitspraak van de rechter. 'Blue Band gelooft niet dat via de rechter keuze voor de consument beperken, de juiste weg is. Wij vinden dat consumenten tegenwoordig goed zijn geïnformeerd en altijd goed in staat zijn gesteld om de plantaardige aard van Blue Band Roombeter te herkennen', stelt het bedrijf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Steyr 6280 ABSOLUT CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag7° / 0°20 %
-
Donderdag5° / 2°75 %
-
Vrijdag4° / 1°80 %
















