Countus: voerwinst geiten hoger, marges stijgen bescheiden
Als gevolg van de gunstigere melkprijzen lag de voerwinst in de geitenhouderij vorig jaar ook hoger. Doordat de kosten, met uitzondering van de voerkosten, ook fors hoger lagen, was het herstel van de marges beperkt. Dat blijkt uit de benchmark die accountants- en adviesbureau Countus voor zijn klanten met geiten verzorgde.
De melkproductie van deze geitenbedrijven kwam in 2023 uit op 1.163 kilo melk per geit, wat neerkomt op 91,5 kilo vet en eiwit. Op de deelnemende bedrijven waren gemiddeld 1.498 melkgeiten aanwezig.
Het melkgeld kwam vorig jaar uit op ruim 82 euro per 100 kilo melk, inclusief nabetaling van 2022 en bij 7,86 procent vet en eiwit. Daarmee ligt die melkprijs pakweg 7,50 euro hoger dan het jaar ervoor.
Totale voerkosten
De totale voerkosten kwamen in 2023 uit op 36,17 euro per 100 kilo melk. Deze kosten lagen een enkele procent onder het niveau van 2022. Samen zorgde dit voor een aanzienlijke stijging van de voerwinst.
Hier stonden fors hogere kosten tegenover. Zo stegen de kosten voor diergezondheid, strooisel, energie, machines en rente. Het resultaat voor afschrijvingen ligt onderaan de streep enkele euro’s hoger dan in 2022 en kwam uit op zo’n 24,50 euro per 100 kilo melk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / 2°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / -2°5 %

















