Bacterieziek belangrijkste oorzaak voor klasseverlaging pootgoed
Keuringsdienst NAK heeft bij de eerste veldkeuring van aardappelpootgoed landelijk gemiddeld 0,5 procent van de percelen in klasse moeten verlagen. Daarmee is het verlagingspercentage lager dan vorig jaar. Belangrijkste oorzaak voor verlaging is bacterieziek.

NAK meldt dat op peildatum 27 juni een derde van de percelen een eerste keuring heeft ondergaan. Met 51 procent heeft ruim de helft van de klasseverlagingen te maken met bacterieziek. 21 procent wordt veroorzaakt door mozaïekvirus en 28 procent door overige factoren zoals raszuiverheid en stand.
Het aandeel verlagingen is het grootst voor Zuid-Nederland. Daar is tot dusver 1,2 procent in klasse verlaagd. Op de noordelijke kleigronden is met 0,3 procent het minste pootgoed in klasse verlaagd. Wat betreft percentages zitten noordelijke zandgronden en Midden-Nederland daartussenin. Overigens is in regio Zuid tot nu toe 0,1 procent van het pootgoedareaal afgekeurd. In de andere regio's is bij de eerste veldkeuring nog geen pootgoed afgekeurd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6175R trekker (SOM) #64452
Gebruikt, € 72.500
-
Jako W600H weidesleep 6mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt Former 920C middenafleg hark
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %