'Prijsdruk supermarkt bedreigt biologische teelt'
Het systeem van de laagste prijs die in de supermarkt telt en niet de kwaliteit, zou nu ook biologische producten bedreigen. Biologische supermarktketen Ekoplaza luidt daarom de noodklok.
Omdat steeds meer supermarkten biologische producten tegen prijzen aanbieden waar telers niet van rond kunnen komen, trekt Ekoplaza aan de bel.
'Zo ontstaat een scheiding tussen kwaliteits- en budget bioproducten. Grote supermarkten die biologische producten tegen een zo laag mogelijke prijs aanbieden halen hun winstmarge op gangbare producten, zoals de plofkip of de vervuilende basmatirijst.'
Verscharling
Die aanpak zou er voor zorgen dat die ook de prijs bij biologische telers drukt. 'Dat zorgt voor verschraling op allerlei niveaus. Boeren moeten steeds groter worden willen ze overleven. Telers kijken hoe ze met zoveel mogelijk toegestane middelen een grotere oogst krijgen.'
De woensdag gestarte campagne LKKRDR moet het tij keren. LKKRDR wijst consumenten op het belang van kwaliteitsbehoud en een eerlijke prijs voor biologische producten.
Omzet
De consumptie van biologische voeding nam in de afgelopen vijftien jaar continue toe. De stijging bedroeg in 2015 11,5 procent en kwam in totaal uit op 1,3 miljard euro. De groei zette in het eerste half jaar van 2016 door, becijferde Bionext. De verkoop van biologische producten in supermarkten steeg 18,5 procent.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vredo 120.05T doorzaaimachine
1990, P.O.A.
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BIE) #692147
Gebruikt, € 7.054
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zondag12° / 2°40 %
-
Maandag16° / 5°0 %
-
Dinsdag15° / 4°10 %













