'Vraag en aanbod graan komt in evenwicht'
De International Grains Council (IGC) heeft al eerste vooruitzichten gemaakt voor de tarweproductie in seizoen 2018/2019. Vraag en aanbod zouden het komend seizoen in evenwicht zijn.
De vooruitzichten voor het noordelijk halfrond zijn in grote lijnen gunstig. Het IGC gaat daarom uit van een gemiddelde opbrengsten en verwacht een 2 procent lagere opbrengst dan afgelopen seizoen. De totale productie zou naar beneden gaan met 735 miljoen ton, zo blijk uit de eerste prognose.
De graanproductie in de wereld zal in het seizoen 2016/2017 naar verwachting toenemen met 90 miljoen ton naar 2,094 miljard ton, het hoogste niveau ooit. Die graanproductie is zo'n 4,5 procent hoger dan in seizoen 2015/2016.
Uit de cijfers van de IGC blijkt verder dat het verbruik van graan in het seizoen 2016/2017 zal uitkomen op 2,062 miljard ton, een stijging van 3,9 procent ten opzichte van 2015/2016. Daarmee stijgen de graanvoorraden al vier jaar op rij.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #49806
Gebruikt, € 3.289
-

John Deere 6125R Premium trekker (STE) #63066
Gebruikt, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag10° / 5°20 %
-
Maandag7° / 3°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %










