Corridor voor pluimvee door vogelgriepgebied naar slachterij
Eendenslachterij Tomassen Duck-To in Ermelo en Pluimveeslachterij GPS in Nunspeet mogen onder voorwaarden hun bedrijf weer opstarten. Het ministerie van Economische Zaken heeft daarvoor een corridor ingesteld.

Beide bedrijven liggen in de 10-kilometerzone rond het besmette vogelgriepbedrijf. Via een aangewezen route mag slachtpluimvee van buiten het vogelgriepgebied naar beide slachterijen worden aangevoerd. De dieren moeten daar dezelfde dag nog worden geslacht.
De twee pluimveeslachterijen bevinden zich aan de grens van het afgesloten gebied rond Biddinghuizen. Het ministerie noemt het daarom veterinair verantwoord om – onder voorwaarden – de pluimveeslachterijen toestemming te geven om weer te kunnen slachten.
Afvoer eieren
Ook voor legpluimveebedrijven in het 10-kilometergebied is er een verruiming. Zij mogen onder strikte hygiënevoorwaarden consumptie-eieren vervoeren naar een door de NVWA aangewezen eierpakstation Nive in Nunspeet. Nader onderzoek heeft geen aanwijzingen voor andere besmettingen opgeleverd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (MOL) #692292
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-
Fella 6 elements schudder
2014, P.O.A.
-
781
Gebruikt, € 4.000
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %