Glastuinbouw kan zuiveren via bestaand riool
Glastuinders kunnen bij collectieve zuivering gebruik maken van bestaande riolering. Een motie waarin minister Melanie Schultz van Infrastructuur en Milieu (I&M) wordt gemaand juridische belemmeringen hiertegen voor 1 maart 2017 weg te nemen, is dinsdag in de Tweede Kamer aangenomen.
Alle partijen, met uitzondering van SP en PvdD, stemden voor de motie, die door Jaco Geurts (CDA) was ingediend. Eerder al drongen LTO Glaskracht Nederland en het Hoogheemraadschap van Delfland aan op aanpassing van de regelgeving.
Hoogheemraadschap Delfland wil een proef starten met een grote groep glastuinders om het water van hun bedrijven extra te zuiveren bij de rioolwaterzuivering in Hoek van Holland. Die extra zuivering gebeurt tegen betaling.
Milieuwetgeving
Volgens het ministerie van I&M laat de huidige milieuwetgeving deze manier van zuiveren niet toe. In het hoofdlijnenakkoord over de zuivering in de glastuinbouw staat echter dat er wel gebruik kan worden gemaakt van bestaande riolering. Onder dit hoofdlijnenakkoord heeft het ministerie ook zijn handtekening gezet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692936
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692701
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6534 (BS) #86440
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag20° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°25 %
-
Dinsdag20° / 9°10 %