Zaadcoating met mycorrhiza veelbelovend
In het laboratorium van Biomygreen in Velp is zaadcoating met mycorrhiza-schimmels in ontwikkeling. De eerste resultaten zijn veelbelovend.
Bij Biomygreen zijn maiszaden gecoat met sporen van mycorrhiza-schimmels. In potproeven is de werking van drie verschillende coatingen met mycorrhiza getest. De groei van de mais met gecoate mycorrhiza-schimmels was aanzienlijk beter dan van onbehandelde planten.
In een veldproef met mais is een eerste zaadcoating uitgetest. De wortelontwikkeling nam sterk toe ten opzichte van onbehandeld. Er werd een groter aantal wortels en vooral fijn vertakte wortels gevonden.
Symbiose
Van nature leven de meeste planten in symbiose met mycorrhiza-schimmels. Deze nuttige bodemschimmels vergroeien met de wortels en bevorderen de groei en de weerbaarheid van de plant. De fijne schimmeldraden vormen als het ware een verbinding tussen bodem en plant en vergroten het actieve worteloppervlak.
De zaadcoating met goedaardige bodemschimmels, zoals mycorrhiza-schimmels, wordt in de komende jaren verder verbeterd. Deze ontwikkeling valt onder project Mycoat, een samenwerking tussen Biomygreen en Agrifirm, gefinancierd door de Europese Unie en de provincie Gelderland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 5°30 %
-
Woensdag11° / 7°70 %
-
Donderdag12° / 4°20 %












