Leerdammer verhoogt weidepremie naar 2 euro
Kaasproducent Royal Bel Leerdammer verhoogt met ingang van 2017 de premie voor weidemelk van 0,65 euro naar 2 euro per 100 kilo.
Met de weidepremie wil Leerdammer het aandeel weidemelk voor de productie van kaas verder vergroten. In een persverklaring meldt de kaasmaker dat al veel melkveehouders die leveren aan Leerdammer, volledige weidegang toepassen. Doel is uiteindelijk om alleen nog Leerdammerkaas te maken van weidemelk.
Leveranciers van weidemelk krijgen de weidepremie maandelijks uitbetaald. De melk van niet-weidende melkveehouders wordt apart opgehaald en wordt verwerkt in andere producten.
Natuurlijk karakter
Manager melkvoorziening Theodoor Bos stelt dat veel retailers en consumenten waarde hechten aan het natuurlijke karakter van hun zuivelproducten. 'Een van de aspecten die zij verbinden aan ‘natuurlijk’ is het weiden van melkkoeien.'
Volgens Bos speelt dit al langer op de Nederlandse markt. 'Maar ook in voor ons belangrijke exportlanden zien we deze consumentenbehoefte toenemen. Met het initiatief om Leerdammer alleen van weidemelk te gaan maken, versterken we de positie van het merk Leerdammer in onze afzetlanden.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

John Deere 6M 155 trekker (REU) #693692
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Vari-Opal 7 3 schaar ploeg (OLD) #510226
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 5°20 %
-
Dinsdag13° / 7°40 %














