Heidekoe na een eeuw terug in Overijssel
De heidekoe is na een eeuw weer terug in Overijssel. Op Landgoed Het Lankheet in Haaksbergen werd afgelopen weekend een groep heidekoeien feestelijk losgelaten door onder andere Overijssels gedeputeerde Hester Maij.
De heidekoeien moeten door begrazing de nieuw opgeleverde heidegronden open houden en zorgen voor verschraling.
De laatste heidekoeien zijn een paar jaar geleden in Denemarken letterlijk voor de poorten van het slachthuis weggehaald. Inmiddels lopen er ook in Nederland weer enkele kleine kuddes: in Drenthe, Limburg en op de Veluwe. En nu dus ook in Overijssel.
Zeldzame soorten
Door het ontstaan van nieuwe natuur in Het Lankheet kan het leefgebied van een aantal zeldzame soorten worden uitgebreid.
Bijvoorbeeld van het in Nederland zeer zeldzame gentiaanblauwtje, het heideblauwtje, de nachtzwaluw, de hoogveenglanslibel, de hazelwormadder en de levendbarende hagedis.
Het Lankheet heeft een belangrijke schakelfunctie om omliggende natuurgebieden met elkaar te verbinden en is daarmee een mooi voorbeeld van de doelstelling van het Natuurnetwerk Nederland, voorheen Ecologische Hoofdstructuur (EHS) genaamd.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 62.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (LH) #688718
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %