Hogere productie vergister Dairy Campus
De mestvergister op de Dairy Campus in Leeuwarden is maandag nieuw leven ingeblazen. Er kan meer biogas worden geproduceerd tegen lagere kosten.
Door de aanpassing is het mogelijk meer biogas te produceren uit dierlijke mest van Dairy Campus, bermgras en andere houtachtige organische materialen van onder andere gemeente Leeuwarden en Staatsbosbeheer.
De houtachtige producten, waarin meer energie zit dan bijvoorbeeld in mais of bietenpunten, worden eerst gekraakt en daarna vergist. Het vergistingsproces is ontwikkeld op de universiteit van Minnesota.
Woonwijk
Tot twee jaar geleden leverde de mestvergister biogas voor verwarming van de Leeuwarder woonwijk Techum. Het is de bedoeling om de wijk weer van warmte te voorzien. De rest wordt geïnjecteerd in het reguliere gasnetwerk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z994R INCL 54SD MAAIDEK (HIL) #780861
Gebruikt, € 23.539
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Donderdag28° / 19°5 %
-
Vrijdag24° / 15°35 %
-
Zaterdag26° / 12°0 %















