Hogere productie vergister Dairy Campus
De mestvergister op de Dairy Campus in Leeuwarden is maandag nieuw leven ingeblazen. Er kan meer biogas worden geproduceerd tegen lagere kosten.

Door de aanpassing is het mogelijk meer biogas te produceren uit dierlijke mest van Dairy Campus, bermgras en andere houtachtige organische materialen van onder andere gemeente Leeuwarden en Staatsbosbeheer.
De houtachtige producten, waarin meer energie zit dan bijvoorbeeld in mais of bietenpunten, worden eerst gekraakt en daarna vergist. Het vergistingsproces is ontwikkeld op de universiteit van Minnesota.
Woonwijk
Tot twee jaar geleden leverde de mestvergister biogas voor verwarming van de Leeuwarder woonwijk Techum. Het is de bedoeling om de wijk weer van warmte te voorzien. De rest wordt geïnjecteerd in het reguliere gasnetwerk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MG) #45391
Gebruikt, € 5.247
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %