Witlofteler leegt bakken met robot (video)
Witlofteler Rob de Boer uit Spierdijk leegt de bakken met witlof op zijn bedrijf sinds kort volledig met een robot. De innovatieve kweker bedacht de installatie samen met Rolan Robotics.
'We liepen al een aantal jaar met de ideeën en sinds dit jaar staat er een robot waarmee we de witlof kunnen oogsten', geeft De Boer aan.
Het werken met de robot verkeert nog in de testfase, laat de teler weten. 'Maar het gaat de goede kant op. We hadden een prognose over het aantal bakken dat de robot kan legen binnen bepaalde tijd en we komen behoorlijk in de buurt.'
Schroefboor
De penen staan in rekken en worden met een schroefboor opgepakt. Vervolgens worden ze omhooggetrokken en op de band gelegd.'
Het bedrijf van De Boer en zijn compagnon en neef Sjaak de Boer omvat 45 hectare witlofpennenteelt, 12 hectare roodlof en 12 hectare tulpen.
Tweede robot
De Boer is nog niet klaar met innoveren. Hij wil nog een tweede robot op het bedrijf. 'We kijken naar een tweede robot die de pennen in goede positie legt voor de pen eraf wordt gesneden, dat gebeurt nu nog met de hand.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692155
Gebruikt, € 7.123
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MG) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %