Rijnland schakelt over op zomerpeil
Hoogheemraadschap van Rijnland schakelt over op zomerpeil. De verhoging van de waterstand is nodig omdat in de lente en zomer de verdamping vaak groter is dan de neerslag.

Ook gebruiken bomen en planten in het groeiseizoen veel water, dat zij uit de bodem en de watergangen halen. Met het hogere peil in sloten, kanalen en meren voorkomt Rijnland dat het grondwater door de verdamping en grotere watervraag te ver daalt.
In het grote boezemstelsel en in het grootste deel van de 750 peilgebieden maakt het hoogheemraadschap onderscheid tussen zomer- en winterpeil. Die peilen zijn vastgelegd in peilbesluiten.
Landelijk gebied
Het kunstmatige verschil in waterstand wordt voornamelijk toegepast in het landelijk gebied. In de stedelijke gebieden geldt over het algemeen het hele jaar één vast peil.
Om de overgang naar een hoger peil geleidelijk te laten plaatsvinden en omdat in alle poldergemalen de instellingen moeten worden veranderd, duurt de operatie een paar weken.
Winterpeil
Afhankelijk van de weersomstandigheden schakelt Rijnland in september geleidelijk weer over op het winterpeil.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #692646
Gebruikt, € 3.289
-
Kverneland Cultivator (geen schijveneg) Enduro (HA) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 5090M (MG) #89487
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HA) #692917
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 8°10 %
-
Donderdag27° / 11°10 %