Noodbemesting tomatenkwekerij
Het gevaar van een miljoenenstrop is geweken voor tomatenkwekerij Gardener's Pride in Berlikum. De 13 tot 14 hectare cherrytomaten worden na de brand van maandag weer bemest.

Sinds woensdag krijgen ze weer voedingstoffen via een noodinstallatie. Of het gebrek aan voedingsstoffen tot kiloverlies leidt, is op dit moment nog niet duidelijk, stelt eigenaar Marja van Overbeek.
'De planten zien er op dit moment fris en gezond uit. Ze hebben geen slappe kop.'
Miljoenenstrop
Uit laboratoriumonderzoek blijkt bovendien dat er geen schadelijke stoffen op de tomaten zijn gevonden. Het tuinbouwbedrijf vreesde voor een miljoenenstrop nadat brand ontstond in de watertechnische ruimte waar meststoffen waren opgeslagen.
Hoewel de brand niet zo groot was, is er wel heel veel schade, stelt de eigenaar. Het bedrijf is hiervoor verzekerd. 'Alleen de spanten van de loods staan er nog. We moeten alles weer opbouwen.'
De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in een schakelkast.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZOB) #692959
Gebruikt, € 6.793
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (SB) #691836
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag20° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°25 %
-
Dinsdag20° / 9°10 %