Erosieklep op rugvormers voor meer vocht
Zibo-rugvormers met erosiekleppen van Zinger Mechanisatie in Borger gaan erosie tegen door het creëren van waterdrempels tussen de ruggen.
De erosiekleppen van de Zibo-rugvormers zijn voorzien van hydraulisch bediende kleppen, waarbij tussen de ruggen aarde wordt geschraapt. Dat zorgt voor waterdrempels tussen de ruggen.
Naast de bestrijding van erosie hebben de rugvormers met erosiekleppen volgens Zinger ook een opbrengstverhogend effect.
Opbrengst
In verschillende proeven is de positieve invloed op de opbrengst tot uitdrukking gekomen. Er spoelt minder water af wanneer er drempels werden aangelegd. De efficiëntie is het grootst in het begin van het seizoen.
Metingen tonen aan dat de bodem vochtiger blijft als er drempels tussen de ruggen liggen. De drempels zorgen voor een betere infiltratie van het water in de bodem.
Betere verdeling
Dat resulteert in een betere verdeling van het water over het perceel en daarmee een meer regelmatige groei van het gewas.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (MOL) #781743
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6 215R trekker (ETT) #90162
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T4.100 N
2025, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 11°5 %
-
Maandag22° / 10°0 %












