Melkveehouder Anne de Vries uit Rijperkerk melkt 120 koeien. Twintig jaar geleden volgde hij al een cursus drachtigheidscontrole in Oenkerk.
‘Het was een mooi vervolg op de doe-het-zelf-ki cursus die ik toen had afgerond’, vertelt De Vries. ‘Het geeft je nog meer informatie over de vruchtbaarheid op een melkveebedrijf.’
De veehouder vindt het prettig dat hij koeien met eventuele vruchtbaarheidsproblemen zelf kan opvoelen. ‘Je hebt altijd koeien waarbij je twijfelt of ze wel drachtig zijn geworden. Bij koeien die baarmoederontsteking hebben gehad, kan ik zelf checken hoe de baarmoeder aanvoelt. Is er bijvoorbeeld vuil achter gebleven, of speelt er iets anders?’ Zo nodig bespreekt hij de vervolgstappen met zijn dierenarts.
De Vries heeft er niet voor gekozen om zijn koeien standaard zelf te onderzoeken op drachtigheid. ‘Nee, dat laat ik aan mijn dierenarts over. Wil je dit werk goed beheersen, dan moet je routine opbouwen. Je zult héél veel koeien moeten opvoelen, want het is zo’n specifieke handeling. Ik heb niet de ervaring om te voelen hoeveel dagen een koe in cyclus is.’
Als je een groot bedrijf hebt met een paar honderd koeien, dan zou het wel mogelijk moeten zijn om de dierenarts te vervangen, schat De Vries in.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TM190 trekker (STE) #690891
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 904 schudder (BRU) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag17° / 13°50 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag18° / 12°10 %















