Eerste boeren in Europa aten 'vogelvoer'
De eerste boeren in Europa verbouwden waarschijnlijk gierst. Het graan raakte uit mode en wordt nu onder meer gebruikt als vogelzaad.
Onderzoekers van de Universiteit van Cambridge hebben dat bekendgemaakt op een bijeenkomst voor archeologen in Shanghai.
De wetenschappers kwamen tot hun bevindingen door de ouderdom van fossiele gierstresten in China en Mongolië vast te stellen met radiometrisch onderzoek.
Kleine korrels
Gierst is een groep van graangewassen met kleine korrels, die tot de grassenfamilie behoren. De graansoort heeft niet veel water nodig.
Verschillende gierstsoorten werden al in het vroege neolithicum in China verbouwd. Er zijn sporen gevonden van gierstteelt uit 8300-6700 voor Christus.
Door nomadische stammen werd het gewas meegenomen naar Europa. Boeren combineerden het op hun akkers met tarwe en gerst.
Eerste stap
Met het verbouwen van gierst zetten de nomadische stammen de eerste stap naar het boerenbestaan, geven de wetenschappers aan.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, € 39.500
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag14° / 7°10 %
-
Donderdag15° / 8°5 %
-
Vrijdag13° / 6°5 %











