Meer onderzoek naar grondstoffen uit suikers
Cosun krijgt 1 miljoen euro subsidie van de provincie Noord-Brabant voor dit fundamentele onderzoek naar nieuwe grondstoffen uit suikers.
Noord-Brabant stimuleert innovatie om toegevoegde waarde te halen uit suikers en agrarische reststromen. Naast voeding gaat het ook om de productie van chemische producten.
Agro & Food Cluster
Cosun startte in mei 2015 met de bouw van het Cosun Innovatiecentrum op het Agro & Food Cluster Nieuw Prinsenland in Dinteloord naast de fabriek van Suiker Unie. In dit centrum wordt onderzoek gedaan naar nieuwe toepassingen voor agrarische (rest)stromen.
Op deze locatie werken bedrijven, overheden en onderwijsinstellingen samen om de biobased economy te ontwikkelen. Naast de provincie Noord-Brabant zijn de provincies Zeeland en Zuid-Holland partners in dit netwerk.
Reststromen
Het onderzoek richt zich onder andere op reststromen van onder andere aardappels en suikerbieten. Het gaat bijvoorbeeld om de productie van hoogwaardige materialen of plantaardige grondstoffen voor de chemie.
Deze ontwikkelingen versterken de Brabantse economie en geeft ook de werkgelegenheid in de regio een impuls. In totaal biedt het centrum straks 100 fte werkgelegenheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6280 ABSOLUT CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-

John Deere 6M 185 trekker (BIE) #693693
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag5° / 0°5 %
-
Woensdag7° / 0°20 %
-
Donderdag5° / 2°75 %










