Meer onderzoek naar grondstoffen uit suikers
Cosun krijgt 1 miljoen euro subsidie van de provincie Noord-Brabant voor dit fundamentele onderzoek naar nieuwe grondstoffen uit suikers.
Noord-Brabant stimuleert innovatie om toegevoegde waarde te halen uit suikers en agrarische reststromen. Naast voeding gaat het ook om de productie van chemische producten.
Agro & Food Cluster
Cosun startte in mei 2015 met de bouw van het Cosun Innovatiecentrum op het Agro & Food Cluster Nieuw Prinsenland in Dinteloord naast de fabriek van Suiker Unie. In dit centrum wordt onderzoek gedaan naar nieuwe toepassingen voor agrarische (rest)stromen.
Op deze locatie werken bedrijven, overheden en onderwijsinstellingen samen om de biobased economy te ontwikkelen. Naast de provincie Noord-Brabant zijn de provincies Zeeland en Zuid-Holland partners in dit netwerk.
Reststromen
Het onderzoek richt zich onder andere op reststromen van onder andere aardappels en suikerbieten. Het gaat bijvoorbeeld om de productie van hoogwaardige materialen of plantaardige grondstoffen voor de chemie.
Deze ontwikkelingen versterken de Brabantse economie en geeft ook de werkgelegenheid in de regio een impuls. In totaal biedt het centrum straks 100 fte werkgelegenheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (LIE) #779421
Gebruikt, € 138.500
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %












