Grote bedrijven gaan sneller betalen
Een groep Nederlandse bedrijven gaat zijn mkb-leveranciers voortaan sneller betalen. Het gaat om Heineken, Randstad, Jumbo en FrieslandCampina.
De bedrijven zijn de voortrekkers van Betaalme.nu, een vanuit het Nederlandse bedrijfsleven gelanceerd initiatief, dat wordt ondersteund door het ministerie van Economische Zaken.
Mkb-bedrijven moeten nu vaak lang wachten op hun centen voor geleverde goederen en diensten. Daardoor ontstaat een gebrek aan liquiditeit, waardoor deze leveranciers in grote problemen kunnen komen.
Doel
Het doel van Betaalme.nu is dat binnen vijf jaar minstens de helft van de duizend grootste ondernemingen meedoet en facturen van hun kleinste leveranciers het liefst binnen 30 dagen gaat betalen. Volgens recent onderzoek staan facturen nu gemiddeld 42 dagen open.
MKB-Nederland is blij met het initiatief. Het slechte betaalgedrag van grote ondernemingen, maar zeker ook van overheden is de organisatie al heel lang een doorn in het oog.
Afhankelijk
'Voor kleine bedrijven zijn dit vaak de belangrijkste klanten, van wie ze afhankelijk zijn. Dat maakt het lastig iets te ondernemen als tijdige betaling uitblijft', zegt voorzitter Michaël van Straalen van de brancheorganisatie.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 4.999
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag5° / 2°5 %
-
Woensdag2° / -2°5 %
-
Donderdag0° / -4°0 %













