Biolandbouw wil vrijstelling fosfaatrechten
De biologische landbouw wil een vrijstelling van fosfaatrechten. LTO-vakgroep Biologische Landbouw ondersteunt een brief die Biohuis en Bionext begin september aan staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) hebben gestuurd.

De partijen vinden de fosfaatrechten een verkeerd instrument voor de gewenste groeibeperking. Ze zien liever een koppeling van fosfaatrechten aan grond. De biologische landbouw is hier een voorbeeld van, stellen Bionext en Biohuis in de brief.
Zo hebben biologische melkveehouders geen baat bij derogatie. Ze mogen sowieso niet meer dan 170 kilo stikstof per hectare bemesten.
Ontwikkelruimte
Verder vinden Biohuis en Bionext dat de fosfaatrechten per bedrijf de latente ontwikkelruimte van de biologische melkveehouderij beknotten. Het belemmert een sector die naar eigen zeggen al volop duurzaam is.
Ook zou de bijbehorende Kringloopwijzer de intensivering van bedrijven stimuleren. Zo scoort een bedrijf beter wanneer het snijmaïs en soja aanvoert in plaats van dat het zelf klaver teelt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
Alltrec 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
John Deere X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Woensdag17° / 6°5 %
-
Donderdag17° / 8°5 %
-
Vrijdag17° / 8°5 %