Bij de afweging van eigen mechanisatie of de loonweker spelen verschillende factoren een rol. Denk aan kosten, capaciteit en beschikbare arbeid op het bedrijf.
Steeds vaker gaat het vooral om de kosten van het werktuig en die van loonwerk. De jaarlijkse kosten van een machine bestaan uit afschrijving, rente en onderhoud. Daarnaast zijn er variabele kosten, zoals onderhoud en brandstof.
Stel, de kosten van afschrijving, rente en onderhoud zijn 5.000 euro per jaar en de variabele kosten van de trekker 50 euro per hectare. En stel dat de loonwerker 250 euro per hectare kost. De 5.000 euro moet worden terugverdiend met het verschil tussen het loonwerktarief (250 euro) en de variabele kosten van de trekker (50 euro). Hoeveel hectare is daarvoor nodig? Het antwoord is 5.000: 200 = 25 hectare.
Bij minder dan 25 hectare is loonwerk goedkoper. Is de oppervlakte groter, dan is eigen mechanisatie voordeliger. Hierbij is geen rekening gehouden met de kosten van eigen arbeid.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Vari-Opal 7 (BIE) #676648
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #696315
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere 6125M (BIE) #58216
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %