'Diervoederindustrie haalt palmolieafspraken'
De Nederlandse diervoederindustrie voldoet dit jaar volledig aan de gemaakte palmolieafspraken. 'Dat geldt voor alle in Nederland geproduceerde en geconsumeerde dierlijke producten', meldt Nevedi.

Berichtgeving van het Wereld Natuur Fonds vrijdag is daarmee volgens directeur Henk Flipsen van de brancheorganisatie van de diervoederindustrie onjuist.
'Alle leden hebben begin deze week een rekening in hun bus gehad om gezamenlijk de kosten voor de aankoop van Greenpalm-certificaten te kunnen voldoen.'
Voorlichtingscampagne
Een uitgebreide voorlichtingscampagne is daarnaast verleden jaar gericht op de aangesloten bedrijven, geeft Flipsen.
'Onze leden hebben april dit jaar in de algemene ledenvergadering verder afgesproken om in 2015 collectief de benodigde certificaten te kopen om de footprint van de sector af te dekken.'
Ook wordt er toegewerkt naar inregeling van het afdekken van de palmoliefootprint per individueel bedrijf.
Marktvraag
Ondanks het ontbreken van een marktvraag naar het gebruik van duurzame palmolie in diervoeder komt Nevedi wel de afspraken volledig na.
'Dat doen we volgens het convenant dat gesloten is met de partijen van de Task Force Duurzame Palmolie', verzekert Flipsen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Cultivator (geen schijveneg) Enduro (HA) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X370 (HG) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692701
Gebruikt, € 5.247
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %