In de glastuinbouw is er vooral een groot aanbod van kleine, oudere bedrijven. ‘Klein en oud is er zat’, constateert makelaar Ton Bakker van WLTM. De komende jaren zullen er steeds meer van zulke bedrijven op de markt komen, voorspelt hij. Want de eigenaren zijn vaak oudere ondernemers zonder opvolger. De makelaar spreekt zelfs van een ‘tijdbom’.
Voor zulke ondernemers kan verkoop gunstig zijn als er een mogelijkheid is voor een Ruimte voor Ruimteregeling. Dan zal de grondprijs voor die locatie hoger zijn omdat het mogelijk wordt daar woningen te ontwikkelen. Maar op veel plekken is er weinig kans op zo’n regeling. Vooral buiten de Randstad is die kans klein.
Bovendien komt de woningmarkt nog maar schoorvoetend op gang. Vooral in de prijsklasse die de Ruimte voor Ruimteregeling meestal oplevert, is het nog rustig.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R 270 (HEN) #696899
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz-Fahr 11041
2002, P.O.A.
-

John Deere 5100M trekker (REU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (ETT) #781520
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %
















