Mansveld: vrijwillige maatregelen middelen
Staatssecretaris Wilma Mansveld (&M) wil met de agrarische sector en de fabrikanten van gewasbeschermingsmiddelen bekijken wat op vrijwillige basis kan worden gedaan aan mogelijke gezondheidsrisico's van het middelengebruik.
Dat schrijft Mansveld in een brief die maandag naar de Tweede Kamer is gestuurd.
De staatssecretaris draagt een aantal concrete acties aan, zoals door telers zelf ingestelde teelt- en spuitvrije zones, aanleg van ecologische randen en zogeheten good-neigboorhood initiatieven.
Blootstellingsonderzoek
Het initiatief van de staatssecretaris komt in afwachting van het blootstellingsonderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De eerste metingen hiervoor vinden in 2016 plaats, heeft het RIVM maandag bekendgemaakt.
Als uit het RIVM-onderzoek blijkt dat er risico’s zijn voor omwonenden, kan dit aanleiding zijn om met extra maatregelen te komen, zoals wettelijk verplichte teeltvrije zones.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 6R 195 trekker (REU) #780585
Gebruikt, € 160.000
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag13° / 2°5 %
-
Dinsdag16° / 2°0 %
-
Woensdag18° / 4°5 %













