Melk en boter op Amsterdamse beurs
Na jaren keert de agrarische termijnhandel terug op de oudste beurs ter wereld. Dat meldt het NRC. Euronext lanceert zuivelderivaten voor boter, magere melk- en weipoeder.
Derivaten zijn termijncontracten. Deze contracten zorgen voor prijszekerheid van de producten.
De derivaten dienen ervoor om voor een bepaald bedrag, op een bepaald moment, een bepaalde hoeveelheid boter, magere melk-of weipoeder te verhandelen. Op die manier dekken kopers en verkopers zich in tegen prijsschommelingen.
Tulpenhandel
De Amsterdamse beurs kende ook in het verleden agrarische derivaten. Het begon met tulpen in de 16de eeuw. In 2006 sloot de aardappeltermijnmarkt en daarmee verdween de laatste handel in agrarische producten.
Daarvoor was ook al de termijnhandel voor varkens, biggen en eieren beëindigd door gebrek aan vraag.
Mislukt
Het dagblad meldt dat Euronext Parijs een aantal jaar geleden derivaten voor mager melkpoeder aanbood, maar dat mislukte. Destijds was het te vroeg. De marktprijzen kenden vrijwel geen schommeling.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-

John Deere 6215R trekker (SOM) #30354
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %













