PvdD zet weidegang op een rij
Voor het tweede jaar op rij zijn er dertigduizend koeien bijgekomen die altijd binnen staan, waarvan ruim vijfduizend in Gelderland. Dat stelt de Partij voor de Dieren in Gelderland.

De partij heeft de laatste cijfers per gemeente opgevraagd bij het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Uit de cijfers blijkt een verdere afname van het aantal koeien in de wei.
Er zijn dertigduizend dieren bijgekomen die permanent op stal staan. In 2013 waren er in totaal 453.026 koeien zonder weidegang.
Súdwest-Fryslân en Berkelland
De gemeenten met de meeste dieren die nooit buiten in de wei staan zijn Súdwest-Fryslân (19.312) en Berkelland (11.520). De gemeente met de hoogste toename van het aantal dieren zonder weidegang is Bronckhorst (1.524).
Er zitten grote verschillen tussen de beweiding per provincie. Provincie Gelderland staat op de vijfde plaats, daar heeft 72 procent van de koeien weidegang.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor, compact 4066M (HIL) #694697
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 15°80 %
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 14°90 %