Achterhoek - LTO Noord in de Achterhoek staat achter het initiatief van provincie Gelderland en tien Achterhoekse gemeenten voor de aanleg van een glasvezelnet in het buitengebied.
‘Dit biedt meer perspectief dan draadloos internet over het 4G-netwerk’, stelt voorzitter Mark Ormel van afdeling Oost-Achterhoek. Hij vindt de investering die boeren moeten plegen om breedband af te nemen wel aanzienlijk. ‘Alles bij elkaar is het een vrij fors bedrag. Daar staat tegenover dat het voor ondernemers een bedrijfsinvestering is, die je op den duur weer terugverdient. Maar het moet wel betaald worden.’
De vennootschap Glasvezel Achterhoek BV vraagt een eenmalige bijdrage van 500 euro. Daarnaast moeten afnemers van breedband ook maandelijks abonnementsgeld betalen, los van de kosten die de aanbieders van breedbanddiensten nog in rekening brengen.
De tien deelnemende gemeenten stemmen dezer dagen over het businessmodel. Daarna moet minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken nog toestemming verlenen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (ETT) #779286
Gebruikt, € 167.500
-

Fendt 308 LSA
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %















