Bewust kiest de Boomgaard Eefde voor fruitrassen, die in het verleden in de IJsselvallei hebben gestaan. In het gebied was vanaf circa 1850 fruitteelt lange tijd belangrijk, getuige ook de fruitveilingen die in Twello en Deventer tot de jaren ’70 hebben bestaan.
De rassen waren vaak oud en hadden bekende – zoals de juttepeer, dubbele meikers en Schone van Boskoop – namen of soms heel bijzondere. Het Sijden Hempje is zo’n bijzonder fruitras, dat ook een plekje heeft gekregen in de boomgaard Eefde. De naam is een verbastering van de Engelse plaats Sydenham, waar de appel voor het eerst is gekweekt. Al in 1740 komt het ras in de boeken voor.
Het woord Sijden is ook zeer toepasselijk voor de appel met zijn zijdezachte schil en het al even zachte vruchtvlees met zijn anijs- en amandelachtige smaak. De boom groeit niet snel en ze is ook niet echt sterk.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

John Deere 5100R CQ 16/16 (BRU) #703570
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BIE) #777839
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
















