Rabo: agrarische focus de komende jaren
De Rabobank richt zich de komende jaren nog meer op de food- en agrisector. Dat zei Wiebe Draijer, voorzitter van de raad van bestuur van de Rabobank, donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers 2014.
'De Rabobank is wereldwijd een belangrijke speler in de food-en agrisector', liet de in december aangetreden Draijer weten. 'En die positie willen we versterken.'
De bank wil een rol spelen in de wereldwijde voedselvoorziening en het aanjagen van innovaties om dat mogelijk te maken.
Leningen
Het aantal leningen in de food en agri steeg vorig jaar 6 procent tot een totaal van 92,3 miljard euro. Daarvan staat 60,2 miljard euro uit in de primaire agrarische sector. Dat is bijna 3 miljard meer dan in 2013.
'De 6 procent groei in leningen aan boeren en tuinders zit in Nederland vooral bij de melkveehouders', zegt Bert Bruggink, financieel directeur bij de Rabobank.
Waardestijging dollar
In het buitenland zijn ook meer leningen verstrekt. Dat komt vooral door de waardestijging van dollar, geeft Bruggink aan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Verloopadapter van Euro naar Schaffer
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP (DAA) #704763
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %
















