Zuidelijk halfrond oogst 5 procent meer fruit
De oogst van appels en peren op het zuidelijk halfrond neemt dit jaar waarschijnlijk met 5 procent toe. Dat blijkt uit een inventarisatie van World Apple and Pear Association (WAPA).
De totale productie van Argentinië, Chili, Brazilië, Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika samen komt uit op naar schatting ruim 5,5 miljoen ton appels en bijna 1,6 miljoen ton peren.
Voor zowel appels als peren is de productietoename 5 procent ten opzichte van vorig jaar en 2 procent in vergelijking met het driejarige gemiddelde. Dit meldt Vilt.be.
Niet meer export
Overigens gaat WAPA ervan uit dat de grote productie op het zuidelijk halfrond niet meteen betekent dat er ook meer fruit naar Europa wordt geëxporteerd.
De organisatie verwacht dat export van appels met 5 procent afneemt tot 1,7 miljoen ton en dat de perenexport wel stijgt, namelijk met 4 procent tot 0,75 miljoen ton.
Chili appelproducent
Op het zuidelijk halfrond is Chili de belangrijkste appelproducent. De meeste peren worden geteeld in Argentinië.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 250 trekker (ZIJ) #779054
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 155 trekker (ZUI) #782574
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (REU) #784415
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T4.100 N
2025, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %










