Weer aardbeving Groningen
Groningen is in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw getroffen door een relatief zware aardbeving. Die had een kracht van 2,8 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag volgens het KNMI in Woudbloem in de gemeente Slochteren.
De aardbeving vond plaats om 3.37 uur op ongeveer 3 kilometer diepte. De oorzaak is de aardgaswinning in Noord-Nederland. Volgens de KNMI was de beving voor Groningse begrippen redelijk zwaar.
Op Twitter laten mensen weten dat ze de beving hebben gevoeld. 'Beste klapper en trilde gigantisch. Was schrikken', luidt een van de reacties.
Tientallen meldingen
De regionale zender RTV Noord laat weten dat tientallen meldingen zijn binnengekomen, de meeste uit de buurt van Hoogezand en de stad Groningen.
Zondagmiddag was er een lichtere aardbeving in het Groningse Zeerijp. Die had een kracht van 1,3 op de schaal van Richter.
Aardgaswinning
In totaal zijn er dit jaar 85 bevingen geweest in Noord-Nederland die zijn veroorzaakt door de aardgaswinning. Daarvan waren er 79 in het zogeheten Groningen-veld.
Ter vergelijking: dit jaar waren er vijf natuurlijke bevingen. Die vonden plaats in Groningen en Gelderland.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z997R incl 72RD Maaidek (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
-

Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %
















