Mus en zwaluw profiteren van natuurboeren
Bij natuurboeren komen meer zwaluwen en mussen voor dan bij gangbare boeren. Dit concludeert Landschap Overijssel na een onderzoek dat ze deze zomer uitvoerde.
Het onderzoek werd uitgevoerd bij dertien ondernemers die zijn aangesloten bij Stichting Natuurboer uit de Buurt. Dit zijn biologische boeren met een bedrijfsareaal dat voor minstens 25 procent uit natuur bestaat.
Acht nesten
Gemiddeld telden ze 14 huismussen, 1 ringmus, 8 huiszwaluwen, 9 boerenzwaluwen en 5 spreeuwen op hun bedrijf. Het gemiddelde aantal van acht nesten ligt volgens Landschap Overijssel hoger dan bij andere bedrijven.
'Een eerder onderzoek van de Nederlandse vogelbescherming wees uit dat er 7,9 nesten per landbouwbedrijf werden geteld.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6090M trekker (MAA) #782149
Gebruikt, € 58.950
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker (LIE) #705715
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Proline H800 (HAE) #783514
Gebruikt, € 13.500
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %












