Belangstelling Cuba voor Schots pootgoed
Vertegenwoordigers van de Cubaanse overheid bezochten afgelopen periode Schotland om de importmogelijkheden van aardappelpootgoed te bekijken.
De Cubaanse autoriteiten hadden daarbij vooral aandacht voor de kwaliteit van de poters en voor de fytosanitaire omstandigheden tijdens de teelt en de verwerking.
Ze bezochten onder meer een teeltbedrijf en een exporteur van pootgoed, meldt aardappelorganisatie Potato Council.
Verhogen opbrengstcapaciteit
De Cubaanse belangstelling voor goed uitgangsmateriaal is vooral bedoeld om de opbrengstcapaciteit van de eigen aardappelteelt te verhogen.
Het is onderdeel van de doelstelling van Cuba om geleidelijk meer zelfvoorzienend te zijn voor wat betreft voedselproductie.
Volgens Potato Council importeerde Cuba voorheen zo'n 30.000 ton pootgoed. Dat is in de loop van de jaren echter afgenomen tot slechts enkele duizenden tonnen.
Vroeg groeiseizoen
Cuba kent voor aardappelen een vroeg groeiseizoen en heeft behoefte aan rassen die geschikt zijn voor het tafelsegment en voor de verwerkende industrie.
Potato Council ziet de opleving van de Cubaanse aardappelteelt als goede mogelijkheid om extra Schots pootgoed te kunnen vermarkten.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692298
Gebruikt, € 3.950
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Kverneland Ploeg LB 100-200 (HA) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag22° / 12°10 %