Nu al ziektedruk in wintertarwe
Vanwege de vroege inzaai en het warme weer van de afgelopen periode zijn er op dit moment al schimmelaantastingen te vinden in wintertarwe.
Technisch specialist Bert Westhoff van BASF meldt dat vooral vlekken van gele roest op vrij grote schaal voorkomen in verschillende teeltgebieden.
'En nu het weer omslaat, is het niet ondenkbaar dat ook septoria nog voor de winter de eerste bladvlekken kan veroorzaken', stelt Westhoff.
Groot areaal ingezaaid
De hoge ziektedruk al zo vroeg in wintertarwe heeft alles te maken met de vroege inzaai, meldt Westhoff. 'Niet alleen op zware gronden, maar juist ook op de lichtere gronden is in september al een relatief groot areaal ingezaaid.'
Door het warme najaar ontwikkelt de wintertarwe zich voorspoedig en op veel percelen staat al een behoorlijk gewas op het land. De hoge temperaturen zorgen er ook voor dat de graanschimmels nog laat in het seizoen actief zijn.
Niets meer doen
Tarwetelers kunnen op dit moment niets meer doen tegen de schimmelaantastingen in het gewas. 'Het is in elk geval van belang om voor volgend jaar alvast te weten dat de schimmels vroeg in het seizoen aanwezig kunnen zijn', zegt Westhoff.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #777334
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (LIE) #781517
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %











