Waterschap Groot Salland stopt met schouw
Waterschap Groot Salland stopt met het uitvoeren van de schouw op watergangen. De uitvoering van de schouw bespaart het waterschap jaarlijks 50.000 euro.

In totaal heeft het waterschap de verantwoordelijkheid over 4.000 kilometer aan watergangen (sloten, weteringen en kanalen). Hiervan onderhoudt het zelf 2.100 kilometer. De overige 1.900 kilometer is in particulier bezit en moeten de eigenaren zelf onderhouden.
'Kanbepaling'
Door het afschaffen van de schouw kan een aanliggende eigenaar van een watergang zelf bepalen wanneer hij het onderhoud aan de watergang uitvoert. Daarmee wordt het uitvoeren van een schouw vanaf nu een ‘kanbepaling', wat inhoudt dat het geen verplichting meer is van het waterschap, maar wel een bevoegdheid blijft.
De controle op het onderhoud van de watergangen in het beheergebied van Waterschap Groot Salland, werd elk jaar rond de laatste maandag van oktober uitgevoerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
Deutz-Fahr DX 4.30 trekker 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692142
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %