Uien week eerder naar Senegal
Nederlandse uien kunnen vanaf deze week weer naar Senegal worden geëxporteerd. Dit meldde AGF.nl deze week op zijn website op basis van informatie van handelsbedrijf Dacomex in Sint-Maartensdijk.
Oorspronkelijk zou de Senegalese grens tot 31 augustus dicht blijven. De autoriteiten in het Afrikaanse land hebben echter deze week besloten in overleg met exporteurs om de Nederlandse uien eerder toe te laten. De eerste schepen lagen al in de haven van Dakar en konden direct gelost worden.
Senegal is de laatste tien jaar uitgegroeid tot het belangrijkste exportland voor Nederlandse uien. Vorig jaar is naar schatting 260.000 ton aan het land verkocht. Dat is ongeveer een kwart van de totale Nederlandse productie.
De export duurt meestal tot eind januari. Dan gaan de grenzen vaak weer dicht omdat de overheid in Senegal lokaal product daarmee voorrang wil geven.
Dat Senegal eerder behoefte heeft aan Nederlandse uien is zonder meer een goed teken. Het had deze week overigens nog geen effect op de uiennoteringen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra N114 (EMA) #778403
Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %
















