Boeren Kockengen overwegen schadeclaim
Kockengen - Twintig melkveehouders rond Kockengen overwegen een schadeclaim in te dienen bij hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden vanwege de wateroverlast.
Koen van Wijk en Mike SchellartIn polder Laag Nieuwkoop-Portengen kwam een derde van het grasland blank te staan, en zelfs sommige boerderijen en wegen. ‘We zijn erachter gekomen dat onze polders buffergebied zijn voor Maarssenbroek en mogelijk zelfs Leidsche Rijn. Dat was ons niet bekend. We hebben onvrijwillige blauwe diensten verleend’, aldus Piet van de Geer van boerderij Hazeveld in Laag Nieuwkoop.
‘Veel boeren moeten hun vee noodgedwongen opstallen. Beweiden en maaien zit er voorlopig niet in’, schat Van de Geer. Hij vindt dat het waterschap te laat in actie is gekomen. ‘Pas maandagmiddag, terwijl het noodweer zondagnacht al aan de gang was.’
De Stichtse Rijnlanden zegt er alles aan te doen om het overtollige water weg te pompen, maar heeft ook toegegeven dat bij de afwatering een paar cruciale fouten zijn gemaakt. Dinsdag meldde het schap op de website dat door een technische storing een stuw bij de Haarrijnse Plas open heeft gestaan op maandagavond. Daardoor steeg het waterpeil in de polders dinsdag nog steeds.
Van de Geer: ‘We moeten nu de koppen bij elkaar steken, voordat we iets claimen. Over de hoogte van de schade valt moeilijk iets te zeggen. Het is duidelijk dat er problemen zijn met de waterhuishouding. Dat moeten we gezamenlijk oplossen.’
Donderdag liet het waterschap nog drie noodpompen draaien om de polders rond Kockengen droog te krijgen. Het schap verwacht dat dit weekend het peil weer normaal is.
Heemskerkerduin
Ook elders in West-Nederland zijn boeren en tuinders hard getroffen, zoals in Rijnland, Rivierenland, de Zaanstreek en Heemskerkerduin. Daar is zo veel regen gevallen dat bollenvelden en kassen volledig onder water stonden. Donderdag was nog niet al het water weggewerkt.
Als oorzaak wijst tuinder Jos van der Kolk onder meer naar de smalle sloten. In de Heemkerkerduin hebben zich de laatste jaren grote bedrijven gevestigd. ‘De buffer in het gebied is niet aangepast voor dergelijke bedrijven. Een goede waterafvoer is van groot belang. Daar zal zeker nog over nagepraat worden.’
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone KW 6.40/6 schudder (BIE) #775108
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag17° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag19° / 9°20 %












