Biobrandstof zet druk op voedselproductie
De productie van biobrandstoffen zal in de periode 2014-2023 met 50 procent toenemen. Dat zal de druk op de voedselproductie verhogen.
Dit valt te lezen in een nieuw gezamenlijk rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) en het Wereldvoedselagentschap (FAO).
Volgens beide organisaties zal vooral de productie van ethanol op basis van suiker en biodiesel sterkt toenemen.
Rundvlees
Tegelijk zal door het stijgende welvaartsniveau in opkomende economieën de vraag naar vlees en zuivel stijgen.
De vraag naar vlees in vooral Azië zal de prijs voor rundvlees naar recordhoogtes doen stijgen, zo verwachten de auteurs van het rapport.
Melkproductie
India zal op niet al te lange termijn meer melk gaan produceren dan Europa. Het land wordt een belangrijke exporteur van melkpoeder.
Volgens het rapport zal driekwart van de extra landbouwproductie tijdens het komende decennium afkomstig zijn uit Azië en Latijns-Amerika.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger HIT HT 11100 schudder (BIE) #693508
Gebruikt, P.O.A.
-

GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-

Pottinger Novacat 301 AlphaMotion ED PRO
2025, € 28.166
-

John Deere 6R 175 trekker (MID) #693684
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / -1°5 %
-
Dinsdag8° / -1°10 %
-
Woensdag4° / -3°10 %











