Commissie wil aandacht verzilting Noordkop
Om problemen als verzilting en waterbeschikbaarheid op de agenda te zetten en aan te pakken is er in het Noordelijk Zandgebied een watercommissie opgericht.

'Er zijn meerdere redenen voor oprichting van deze watercommissie. De dreigende verzilting, wateroverlast en waterberging en de afnemende beschikbaarheid van zoetwater', somt bestuurder Jan Prins op.
Prins is provinciaal bestuurslid van LTO Noord-Holland en KAVB-kringbestuurder Noordelijk Zandgebied en initiatiefnemer voor de regionale watercommissie waarin een groep bollenkwekers en een akkerbouwer zijn vertegenwoordigd.
Zouttolerantie
'Veel bloembollengewassen hebben een lage zouttolerantie', vertelt Prins. 'Het is van belang dat de problemen verzilting en wateroverlast beter op de agenda komen te staan.'
Ook is meer bewustwording bij telers nodig en wil de commissie meer kennis over het verziltingsprobleem vergaren.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Midden
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X 167 ZITMAAIER (MOL) #45391
Gebruikt, € 5.247
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692666
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %
-
Maandag22° / 8°0 %