Reest en Wieden voert veel water af
In het gebied van waterschap Reest en Wieden is afgelopen week veel neerslag gevallen. Gemaal A.F. Stroink in Vollenhove pompte 7 miljard liter water weg uit Noordwest-Overijssel en Zuidwest-Drenthe.
Het gemaal draaide daarvoor op volle toeren. De drie pompen voerden 45 kubieke meter per seconden neerslag af. Ook de andere gemalen, behalve Zedemuden in Zwartsluis, sprongen bij.
Er is in delen van het gebied zo'n 95 millimeter in zeven dagen gevallen en in de rest van het gebied ongeveer 50 milimeter. Vooral vanaf Ruinen richting Westerbork is veel neerlag gevallen.
Lokale overlast
De grote hoeveelheden neerslag zorgden lokaal tijdelijk voor overlast. De waterstanden normaliseren de komende dagen weer, geeft Reest en Wieden aan, maar de afvoer heeft even tijd nodig
De neerslagverwachting voor de komende dagen is gering.
Watergangen eerder gemaaid
Daar waar nodig heeft het waterschap nu ook al watergangen gemaaid om de afvoer van water te bevorderen. Maaien mag volgens de Flora- en faunawetgeving officieel pas na 1 juni.
Als de primaire taken van het waterschap in het geding komen, mag dat ook eerder.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, € 675
-

Steyr 650
1977, P.O.A.
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag26° / 15°20 %
-
Woensdag26° / 17°50 %
-
Donderdag21° / 14°70 %











