'Samen met waterschap doelen stellen'
'Ik denk dat de agrarische sector en het waterschap veel voor elkaar kunnen betekenen. Het is belangrijk dat we onze doelen samen op laten lopen.'
Dat zegt voorzitter Bert van Donselaar van LTO Noord Utrecht vandaag in de agrarische nieuwsbrief van Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden (HDSR).
De bestuurder ziet bij de uitvoering van verschillende waterdoelen ook een mogelijk rol voor de nieuwe gebiedscollectieven.
Gezamenlijk
'In de overleggen waarbij ook natuurorganisaties aan tafel zitten, blijkt dat we meestal gezamenlijke doelen hebben', volgens de bestuurder.
Verder ziet hij kansen voor samenwerking bij het extra opslaan van water in het buitengebied, als het erg nat is.
Waterpeil
Voor het veenweidegebied is het belangrijk dat het waterpeil de functie van de landbouwpraktijk blijft volgen, stelt Van Donselaar. 'Als we functieaanduiding voorop laten staan, dan hoort daar ook een peil bij waar de landbouw mee uit de voeten kan.'
Over de bezuiningen van HDSR op het maaibeleid zegt hij: 'Het is in overleg met LTO en NFO besloten, dus we zijn betrokken. Dan moeten we met elkaar de uitdaging aangaan de bezuiniging erdoor te krijgen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (EL) #692320
Gebruikt, € 4.999
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Dinsdag35° / 17°0 %
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %